تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


در حلقه گفتمان دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی:

موسیقی تراز انقلاب اسلامی بررسی شد


بیست و هشتمین جلسه از سلسله نشست­های راهبردی حلقه گفتمان با موضوع «بررسی وضعیت موسیقی در کشور؛ با تاکید بر موسیقی انقلاب» برگزار شد.
معاونت پژوهشی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی بیست و هشتمین جلسه از سلسله نشست­های راهبردی حلقه گفتمان را با موضوع «بررسی وضعیت موسیقی در کشور؛ با تاکید بر موسیقی انقلاب» برگزار کرد.

به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در این جلسه ضمن تشریح پیشینه­ و سیر تاریخی موسیقی در کشور پس از انقلاب اسلامی، به بررسی سرود به عنوان قالب ابداعی موسیقی تراز جمهوری اسلامی ایران پرداخته و موسیقی به عنوان نخستین هنری که پس از انقلاب اسلامی به استقبال امام خمینی(ره) آمد، معرفی شد.

در ادامه این جلسه جریان‌شناسی و تطورات موسیقی پس از انقلاب در کشور و همچنین ویژگی‌های موسیقی تراز انقلاب اسلامی مطرح شد.

آسیب‌شناسی موسیقی، نقاط ضعف، قوت، فرصت­ها و تهدیدهای عرصه موسیقی در کشور، موضوعاتی بود که در ادامه و در تعامل با شرکت‌کنندگان جلسه، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

مشکلات نهادی مبتلابه موسیقی کشور و نقد سیاست‌ها و نهادهای متولی موسیقی در کشور بخش دیگری از مباحث این جلسه را به خود اختصاص داد.

یکی از نکات مورد اشاره و تأکید در این جلسه هشدار در مورد حضور و فعالیت ضعیف موسیقی سنتی در بستر اجتماعی و در نتیجه داده شدن مجال عرض اندام به انواع موسیقی‌های مبتذل بود.
كد خبر:42483
منبع خبر:دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی
تاريخ خبر:1397/08/01