تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
مطالعات فرهنگی > پژوهش های فرهنگی
نسخه چاپي


این تحقیق با هدف مطالعه رابطه اندازه خانواده و کیفیت آن، به بررسی تاثیر اندازه خانواده و ترتیب تولّد فرزندان بر دستاوردهای تحصیلی فرزندان، می پردازد.

حوزه محصولات فرهنگی، یکی عرصه‌های مهم اجتماعی، اقتصادی و سیاسی است که طی دهه‌های اخیر رشد فزاینده‌ای داشته است.

این تحقیق با هدف تعیین سازوکارهای بهره‌برداری امریکا از منابع آموزش زبان انگلیسی برای گسترش قدت نرم خود و عرضه راهکارهای مقابله با آن انجام شد. این مسئله ازآن‌جهت اهمیت دارد که آموزش زبان انگلیسی در راستای افزایش قدرت نرم امریکا تأثیری ماندگارتر از اقداماتی چون ساختن فیلم و بهره برداری از اینترنت...

آل میکال، از خاندان های برجسته ایرانی هستند، که نام آوران آن در بيش از سه قرن( از اوایل قرن سوم تا اواخر قرن پنجم)، در عرصه سیاست و فرهنگ به مقامات بلندی در حکومت عباسیان و سرانجام حکومت های نیمه مستقل و مستقل ایران دست یافتند.

خاورمیانه منطقه‌ای است مملو از تحولات. کودتا، جنگ داخلی، انقلاب و خیزش برخی از انواع بسیار مهم این تحولات هستند.

بحث از عدالت همواره يكي از مهم‌ترين دغدغه انديشمندان و فيلسوفان بوده و مي باشد. در جامعه اي كه اصول اخلاقي مورد احترام همگان باشد و در عمل به آن اصول همگي مقيد باشند، كمك شاياني به برپايي عدالت خواهد شد.

بعد از شکست‌های پیاپی جبهه معاند گفتمان انقلاب اسلامی در عرصه سیاسی و نظامی، راهبرد مقابله با نظام اسلامي از راهبردهاي سياسي و نظامي به راهبرد فرهنگي تغيير يافته است.

عرصه فرهنگ کانون درگیری و رویارویی تمام عیار جبهه انقلاب اسلامی با جبهه کفر است. بنابراین هر گونه برنامه و اقدام برای تقویت این عرصه، کفه این نبرد گفتمانی را به نفع جبهه اسلام سنگین می‌کند.

هدف اصلی این پژوهش طراحی مدل استفاده از سیاست‌پژوهی در فضای سیاست‌گذاری فرهنگی می باشد. بدین منظور در تحقیقی ترکیبی از نوع متوالی اکتشافی، سه مرحله در نظر گرفته شده است.

امنيت نرم، مفهوم جديدي است که در ارتباط با مفاهيمي چون امنيت سخت، قدرت نرم، تهديد نرم و مانند آن مطرح است. در اين رابطه، از سوي مکاتب و نظام‏هاي مختلف، نظريات متفاوتي ارائه شده است كه به دليل تفاوت‏هاي ايدئولوژيکي، اين نظريات با انديشه اسلامي ناسازگار مي‏باشند. از طرفي هنوز ظرفيت‏هاي فراواني در ...
نتایج نمایش 1-10 (از 383)
 |<  < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10  >  >|